Jak vznikl ZEVL team

Před dávnými časy, v dobách, kdy zimní sezóna v našich horách trvala bez mála půl roku, brázdili jsme krajinu Jeseníků na těch našich prkénkách. Byli jsme skupinka mladíků, jež neslučoval rok narození či studijní obor. Spojovala nás vášeň pro sport, konkrétně freeriding, horské túry a lécání na čerstvě napadaném prašánku.

Onas1

Podmínky pro tento sport však byly ale díky lidské bezohlednosti horší a horší. Zimy bez sněhu začaly převažovat ty s jeho dostatkem. A tak jsme my nešťastníci zvažovali, jakou cestou se vydat. Kanada ani Rakousko nepřipadaly v úvahu, jelikož jsme stihli dospět v muže, založit rodiny a usadit se v údolí mezi horami, které tak milujeme.

 Onas2

Tu objevil se na hřebenech tajemný muž, jež pocházel kdesi od Prahy a brázdil krajinu hor na své černé motorce bez motoru. Netrvalo dlouho, my jej vyhledali a žasli nad jeho strojem a stylem jízdy. Bylo to přesně to, co jsme potřebovali pro život. Sjezdový kolo, parta super lidí a příroda. Léta páně 2007 tak oficiálně datujeme vznik Zevl teamu v sestavě, jež přetrvává do dnešních dnů.

Onas3_1

Ve skupině o šesti členech jsme se velice rychle zdokonalovali a dotahovali jeden druhého. Objížděli jsme jeden bikepark za druhým, sbírali spoustu zkušeností a inspirace. Stejně tak jsme poznávali spoustu skvělých lidí, kde někteří z nich k ZEVL teamu přišli a už nedokázali odejít.

Onas4

Spolu se získanými zkušenostmi rostlo i naše dítě, tréninková lokalita a místo vnitřního klidu, Rapopark. Zde jsme vlastními silami realizovali vše, co se nám na trailech ve světě líbilo či nám tam scházelo. S Rapoparkem jsme pak zanedlouho slavili úspěch v soutěži Animal jungle secrets 2011, postupně narazili na omezení vlastních sil a nelegální lokality, a trail se tak stal pouze udržovanou lokalitou pro jarní a podzimní ježdění.

 Onas5

Byť máme ZEVL ve jméně, snažíme se něco dělat pro dobro věci. Vyprodukovali jsme množství videí, kterými vás lákáme na kolo. Vyhecovali jsme se do závodění, dělali reporty, psali články, objevovali nová místa, vedli ke sportu vlastní děti, ale nic z toho nás nedokázalo ukojit. Ke konci roku 2016 tak vznikl zapsaný spolek ZEVL team čítající 25 oficiálně zapsaných členů, se záměrem najít partnery a vybudovat stabilní základnu našemu sportu. Budeme neúnavní a jednoho dne vás pozveme do našeho bikeparku!