PEPA "DOLFI" KAŠÍK

Josef Kašík ZEVL team

Pepek je předsedou ZEVL team zapsaného spolku, autor videí, článků a propagačních akcí ZEVL team. Nově od roku 2016 "trenér" zevlácké mládeže a zkrátka Zevlák tělem i duší. Správce webu, stránky facebook a youtube kanálu ZEVL team. Na kole jezdí někdy od roku 2008, kdy začínal na pevňáku od UMF Hardy, kterého tenkrát pořídil od svého stájového kolegy, Lukáše Nejezchleby. Po necelých dvou sezónách a zkrouceném rámu došlo na nákup celobrka, BigHita z roku 2004 s 24" kolem vzádu. Od roku 2012 jezdí na tenkrát novém Specialized Demo v černé barvě. Závodník a výletník ve skupině Masters. Jeho oblíbené disciplíny jsou Downhill, skoky, dropy a třeba i pumptrack nebo XC vyjížďka. Rodák z Rapotína. Takže když zrovna není se Zevlákama na cestách, nebo se nevěnuje rodině, najdete ho nejspíš v Bikeparku Kouty. V podzimních a jarních měsících pak se Zevlákama trénovat na Rapoparku. Přezdívku Dolfi získal mezi Zevlákama poté, co se se svou namakanou postavou, krátkým střihem a ruskými rysy začal nebezpečně podobat Dolfi Lundgrenovi :)

KUBA "JEDLA" JEDLIČKA

Jakub_jedlaZakladatel ZEVLu, velkej vzor a motivátor, otec dvou dětí. Na kole jezdí někdy od Rakouska Uherska, pamatuje ještě dřevěný ráfky a gripy. Rodák z Prahy co chtěl voject pořádný Jesenický hory a oudolí, tak se mezi ně přestěhoval. Poslední dobou požírač prachu a praskač jednoho rámu za druhým. Tím třetím je aktuálně Transition TR450, neboli transka s velkým pérem. Mezi úspěchy počítá to, že přežil několik desítek závodů!

PETR "GUSTA" AUGUSTÝN

GustaPeťa jakožto jeden z mladších členů teamu má na starosti reklamu, propagační materiály, design a vše s tím spojené. Navštívíte-li některou z našich akcí, určitě potkáte Gustu v organizačním teamu. Než se mu poštěstilo být jedním ze Zevláků, jeho bikerská kariéra vznikla jako kondiční trénink, když snil asi před 20 lety o tom, že bude mistr vesmíru v motoristickém sportu. Ještě tehdy jako mladý bikrosař neměl o FR a DH ani páru. Jako středoškolský puberťák chtěl před holkama zazářit na svém zbrusu novém (za své první těžce vydělané prachy) GT Chucker. To byl ten okamžik kdy se všechny holky vytratily a středobodem jeho vesmíru se staly kola. GT po několika dropech a zlomených vidlicích odešlo do důchodu. První "celopéro" byla polská střela Duncon Tosa Inu, následována řadou Endurek od Spešlu. K pořádnému, jak říkají Zevláci, velkému kolu, se Peťa dostal až v roce 2016. Koupil tenkrát do své stáje Polygona s legendární vidlicí Dorado. Gusta byl organizátor nejednoho závodu enduro série. Mezi jeho oblíbené disciplíny patří enduro, downhill a freeride. V zimě jezdí na fatbiku. Nejčastěji jej potkáte v okolí Jeseníku a Rychlebských hor, kde s bráchou staví a sjíždí zdejší traily. Rok 2018 bude reprezentovat Zevláky z protější strany světa. Na Novém Zélandu má v plánu odpanit místní tratě.

TOMÁŠ "SAMOŠ" HATOŇ

Další člen Zevl teamu je Tomáš Hatoň alias Samoš,po zevlácku známý také jako Sámoška. Pokud není v práci nebo na svahu s kolem (kde je víc než doma), tak se motá tam, kde jsou bajky a zábava. Sedlá Mondraker Summum Pro ve žluto-černé barvě. Než se k němu dostal, začínal na Enduro EVO od Specialized a poté přesedlal na Big Hita 2. Po sléze ale zjistil, že mu nestačí Enduro ani Freeride bajk. Potřebuje pořádnou sjezdovou raketu, na které brázdí svahy v kategorii Masters. Velký milovník jídla, žen a zábavy. Obecně se ví, že kde je sámoška, tam je i zábava. Pochází z Hanušovic, kde si původně chtěl s Michalem Diňou založit vlastní HAŠteam, ale pozvánka do lukrativního teamu, jako je ZEVL team, se neodmítá. Slovo dalo slovo a dnes je stálym a nepostradatelným členem teamu. Potřebuješ pomoc?! Zavolej Sámoška a uvidíš to přátelství a ochotu s ním spojenou!

ŠTĚPÁN "DEZERTÉR" KAMENÍK

Stepan_kamenikTomuhle ostřílenýmu rajdrovi z Boskovic je teprve 15 let, jmenuje se Štěpán Kameník a jeho oblíbeny bikepark jsou Kouty! Práve tam se i poprvé potkal se Zevl Teamem a Pepou Kašíkem. Slovo dalo slovo, borci dali pár jízd. Pepovi se Štěpánův styl a ježdění zamlouvalo a tak ho stáhl pod křídla Zevl teamu. Po roce dostal Štěpán nabídku od teamu Whipmasters a tak tam prostě pláchnul za lepšími podmínkami. Jednalo se o lepší zázemí teamu i o to, že členská základna byla blíže Štěpánově bydlišti. Po jedné sezóně Štěpán zjistil, že u zevláků to bylo a je mnohem lepší, a tak tohodle borce v sezóně 2018 uvidíte opět v dresu ZEVL teamu! Na kole jezdí asi od tří let, ale ke sjezdu se dostal asi ve 12-ti letech. Jezdí i XC závody pro lepší trénink a fyzičku. Jeho zatím nejlepší úspěchy jsou 5. místo MČR ve sjezdu, celkové 5. místo v Czech Downhill Tour, a na XC celkové 2. místo v brněnském MTB poháru.

ADÉLA "ADÉLKA" KAŠÍKOVÁ

Adelka-kasikovaAdélka se svým rokem narození 2009 řadí mezi nejmladší Zevláky a ZEVL Kids vůbec! Na kole začla jezdit snad dřív, než uměla chodit. Jelikož jezdí na kole její taťka i mamka, bere Adélka kolo, jako přirozenou součást života. Krásu trailovýho ježdění poznala na Rychlebských stezkách na svém prvním pořádném kole Specialized Hotrock. Tehdy jí byly 4 roky. Následovalo pár sezón ježdění jen tak pro radost a sem tam s rodiči do bikeparku. Pak se díky ZEVL team dostala k příležitosti otestovat pro server dolekop.com dětské kolo Specialized Riprock 24. Test byl úspěšný a Adélce se bike tak zalíbil, že jí ho Specialized daroval a přemýšlí o další spolupráci. Adélka se účastní pravidelných tréninků pro Zevláckou mládež, účastnila se soustředění ve Francii a na kole jezdí hlavně pro radost. Jejím nejoblíbenjším bikeparkem je Kopřivná, kde si vyjela třetí místo v nočním závodě na Fun trail! Nejoblíbenější trať je pak Tutti Frutti ve Francouzském Morzine.

LUKÁŠ "KLEIZLIK" KLEISL

Lukas_kleislTenhle borec se už od mala pohyboval okolo kol. Nejdřív to bylo BMX. Postupem času se dostal ke kultovnímu celopéru Kona Stinky a od té doby začal zkoušet, co to kolo umí. Nejdřív nějaký freeride po městě a vesnici, později sjezdy neboli Downhill. Teprve v roce 2014 se rozhodl, kterým směrem se posune dál a zakoupil si svojí první funglovku Agang Ninja. Teď se mohl sjezdům věnovat naplno a tak se i stalo. V roce si splnil svůj velký sen a koupil Devinci Wilson Carbon 2014. V roce 2017 byl přizván do stáje ZEVLu a Klejzlik pozvání s radostí přijal! Kolu věnuje takřka veškerý svůj volný čas, a to i přes fakt, že zažil docela ošklivý pád. Nechybělo mnoho a dnes už na kolo usednout nemusel. Nicméně to vše zvládl a sjezdům se věnuje nadále a hodlá v tom pokračovat dokud udrží řidítka. Jinak je to velice přátelský borec, ochotný,obětavý a je pro každou srandu. Do sjezdů zatáhl i svého mladšího bratra, je mu velkou oporou a vzorem pro ježdění.

RADIM "FOTOMÁSTR" HAMAL

Radim_hamalRadim jezdí na kole už od toho, co se naučil chodit. Začalo to u odrážedla a přes X horských kol vedla cesta ke sjezďáku. Postupem času ale zjistil, že toulání přírodou je pro něj srdcová záležitost a kolo je to nejlepší zrychlovadlo. Bohužel na sjezďáku toho člověk nenašlape tolik, a proto bylo enduro jasná volba. Momentálně sedlá RB Bandit 675, který ho provází po hřebenech a trailech. Prostě všude, kam ho Radim pošle!
Aby toho Radim neměl málo, tak se v roce 2013 začal zajímat o focení. Nejdřív to bylo cvakání na telefon. Neunikla mu kdejaká květinka, krajinka. Poté přišlo první zrcadlo, které mu ukázalo, že to focení je o něčem víc, že ho to jakože může bavit. Radim začal cestovat po Evropě, fotit místní eventy a dění okolo bike komunity. Potom následovala cesta na Island, která mu otevřela oči a udělala z něj fotomagora. Fotografa, kterej lozí kam nemá, jen kvůli ideální fotce, protože tam je takový a makový světlo. Co vám budu povídat, lítat si na bajku po hřebenech s fotákem v batohu musí být prostě paráda!
Bike, foťák a prořízlá pusa daly za to, že se Radim stal oficiálním fotografem ZEVL teamu pro sezónu 2018!

LUKÁŠ "LUKYS" SKOUMAL

Luky-skoumalZevláci mu nedali žádnou sprostou přezdívku, tak je to zatím "jen" Lukes. Na kole jezdí někdy od 3 let. Kolo v jeho pravém smyslu je jeho novým tvrdým koníčkem, jehož cíle chce stále překonávat a zlepšovat sebe sama pravidelným tréningem. V létě 2016 si koupil bike od Agang, jehož geometrie nebyla úplně určena do terénu a na blbnutí. Kolo bylo spíš šlapací než hopsací. Na tomto biku si užil hodně srandy a našlapal stovky kilometrů. Nyní v roce 2017 a 16-ti letech si Lukes pořídil další nový bike, CTM Raptor! S bajkem hodlá trochu povyrůst a jakmile dostuduje, koupí si další. Snad už pořádný celobrko. Od konce dubna roku 2017 aktivně dochází na Zevl tréninky a aktivně se podílí na různých akcích téhle, jak sám říká, super party.

LUKÁŠ "BAGETA" MOLÍK

Luky-molikMladá krev z řad ZEVL teamu! Týpek, který si také potrpěl na pevných začátcích ve stylu GT Chuckera. Pak přišla chuť brázdit slizké kořeny a ostré rockgardeny. Po těžce vydřených penězích se mu pod ruky dostal snad 20ti kilový shore od Norca, a to teprve bylo to pravé pohoupáníčko a s tím přišly i první závody a to snad na té nejnáročnější trati v ČR -Kouty nad Desnou! Trať je sice vyčerpávající, ale přesto jeho oblíbenou. Další rok zjistil, že to chce něco víc. Tak pořídil Německou kvalitu od Bergamontu a stou teprve začíná to pravé ježdění a to i za ZEVL! Pokud není k mání doma, lítá v lesích kolem Bradelské skály. Jeho vzorem je stylový Greg Minnaar a tím pádem má velkou slabost pro Santa Cruzové V10ky, kterou by si v živote jednou rád pořídil.

LUKÁŠ "KEBAB" NEJEZCHLEBA

Lukas_kebabK biku se Lukáš dostal v roce 2008 a to už je nějakej ten pátek. Tenkrát k němu do práce nastoupil makat rodák od Prahy, Kuba Jedla Jedlička. V té době Lukáš ani nevěděl, co je vlastně Downhill. Každopádně ho Jedla hned ukecal ke koupi prvního biku, který byl pevňák UMF Hardy. Jedla ukecával na šumpersku koho se dalo, jen aby měl s kým jezdit. A tak s ním začal jezdit Lukes Kebab a Lukes Hercig. Brázdili hlavně bikeparky na DéeM a Rapopark, kde probíhalo i budování tratí. Lukes postupně začal stejně ukecávat i ostatní Zevláky ať se k nim přidají a prodával jim svoje biky. Pepovi střelil UMF Hardy, Jiřímu Fredy, Jiří prodal P2 Hrubcovi a najednou se okolo Šumperka začala formovat parádní parta bikerů. No ale abychom nepředbíhali, před bikem se Lukes hodně věnoval skatebordingu a zevlování, které k tomu patřilo. V zimním období razil převážně snowboard a freeride na kopcích Jeseníků s ostatními přáteli. Co se týče bikové scény, moc odjetých závodů za sebou nemá. Pravidelně se účatní většiny Zevláckých výletů, jak na domácích, tak zahraničních bikeparcích. Baví ho tratě, které mají flow a jsou zábavné. Jeho oblíbeným bikeparkem se stal Leogang, který si zamiloval už z videí NWD v podání jazdy Cedrica Gracii a to od první návštěvy. Hodněkrát se do tohoto bikaparku vracel za motivací a pusouvání hranic. Tenkrát jezdil na biku Specialized Bighit, poté přesedlal na Giant Glory a momentálně jezdí na Specialized Demo. Není závodník, jak sám říká, je jen člověk, kterého baví freeride, bike, snowboard, tetování a ježdění pro radost se svými přáteli!

ADAM "ADAMIO" KUBÍN

Adam-kubinAdam s bajkem začínal bohužel o něco později, někdy od roku 2012. Po zhlédnutí celé sérky videí New Worl Disorder si řekl: "Ano! Chci být jako oni." Samozřejmě se to úplně nepovedlo a tak jezdí hlavně pro zábavu. Začátky byly těžké, pro koho také ne. Hlavní překážkou bylo to, že se neměl koho chytnout, nikoho z tohodle sportu neznal. Nejtěžší bylo hlavně nalítávání obřích skoků a dropů na Rapoparku. To vše jen v koupacích kraťasích, na chrániče nebyly lováky. Nejednou domů přijížděl od krve a s modráky. Jeho první kolo byl rudě zbarvený BigHit z roku 2009. Ten přišel poštou, a jelikož Adam kolům absolutně nerozumněl, vypustil si kapalinu z přední brzdy. Krásná zkušenost hned ze startu. Druhé kolo už bylo Banshee Legend, které bohužel zničil a do třetice si od Luise z Portugalska pořídil rám Giant Glory na němž jezdí doteď. Jezdí pro zábavu a občas zkusí i nějaký závod, ale nehrotí to, protože to zatím nedokáže. První závody pamatuje na DéeM, následovaly Townhilly v Polsku a lokální závody na Pekláku, Rapoparku a Koutech. Je rád, že může být součástí teamu a hlavně mít s kým jezdit, protože tento sport je teké o komunitě. Ve volném čase po práci usedá v rámci šlapání na své XC a jezdí si odpočinout na asfaltové rovinky a kopce. Dnes už se rád pohrabe v technice kola a informuje se o aktualitách z bikerské oblasti. Při jízdě na sjezdovém kole ho nejvíce baví skoky a přiměřené lavice, na kterých máš čas vyslat nějaký ten trik!

PETR "DŽONY" JOHN

Petr_johnDžony je v Zevl teamu od roku 2016. Začínal jako malý kluk na BMX a už ve 4 letech jezdil na motorce. Vášeň ke dvou kolům a jedné stopě mu zůstala až do dnes. K bajku se dostal přes kamaráda, který ho také nasměroval do ZEVL teamu. Na pořádným sjezdovým bajku jezdí teprve od roku 2015. Vyrůstá s pořádnou kovadlinou Giant Glory 8.0. Žádných závodů se zatím nezúčastnil, získává zkušenosti, jezdí pro radost a pro zábavu. Kolo se stalo jeho velkým koníčkem.

JAREK "DŽEJÁREK" FIALA

Blanenský rodák, Jarek párek, už jako dítě osedlával bmx a celopéro z Kauflandu. Po nějakých deseti letech sedl ve škole za kompjůtr a otevřel bazar, do očí mu z monitoru vyskočil paprsek krásně nablištěnýho pevnáka značky COOWA. Přišel domů po hodině výpočetní techniky, klečel a prosil na kolenou před celou rodinou, aby si půjčil a měl doma pod střechou své vysněné kolo. Začal makat po brigádách, kde se dalo, aby vůbec splatil dluh a mohl začít řádit na Coowě. Jezdil dělat frajera po městě, skákat na schody a prostě kde se dalo trošku postreetovat. Poté sebral sakypaky a ryl pláště do hlíny v lese. Nakoupil pořádnou výbavu a už se to vezlo. Miluje pořádně rozbitý terén a když mu zaprší je štastný, že se může válet v blatě jako to prase. Jeho první krutý péro bylo Specialized Demo 8, následně osedlal splašenou Giant Glorču. O tu bohužel přišel na slovensku, tak chtěl s DHáčkem seknout nadobro. Ukázala se ale dobrá duše, která ho nakopla dále ve sjezdu pokračovat. Ke konci sezóny 2016 potkal bandu Zevl Team na závodech na Pekláku, prohodil pár slov s Pepkem a přidal se mezi šumperské střelce. Zevluje s teamem, aby poznal nová místa. Největší top byl zatím Francouzský Morzine, kde získal spoustu zkušeností a zážitků. S bandou ZEVLáků se z mladýho nerozvážnýho střelce stává vyklidněnej Džejárek, kterej dál sbírá bajkové zkušenosti a závodí bok po boku s největšími střelci ZEVL teamu.

VOJTĚCH "VOJTA" KROBOT

Vojta_krobotMladá krev z řad ZEVL teamu, Vojta Krobot, miluje kolo už od mala. Jezdil na bajku každý den do školy, za každého počasí. Od té doby se do kola zamiloval, chtěl se zlepšovat a v roce 2016 si koupil kolo, trošku lepší XC, a začal jezdit aktivně. Jeho hlavním cílem byla rapotínská rozhledna Bukovka. Odtud je nejen luxusní výhled, ale také sjezdy! Taky tady zažil mnoho pádu, lehký otřes mozku, naražena žebra a mnoho nepočitatelných šrámu a naraženin. K zevlákům se připojil v dubnu 2017 a začal s němi jezdit na trenály pod vedením Pepka Kašíka. Na trenálech se dozvěděl mnoho nových a zajímavých informací. Jak má cvičit, jíst, makat a pořádně jezdit na bajku! Když nevěděl, jak si má opravit nebo nastavit kolo, hned někdo od zevlaků podal pomocnou ruku a pomohl vyladit, co bylo potřeba. V sezóně 2017 si pořídil konečně brutální raketu od CTM, Raptor 3.0. Kolo nakoupil u šumperského Bady Bike, který se ZEVL teamem spolupracuje. Až dostuduje, chce si koupit celoodpružené kolo, zvyknout si na pořádný péro a pak s ním trhat rekordy a obsazovat nejvyšší příčky závodů ve sjezdu horských kol. Na zevláckých akcích tenhle klučina nesmí chybět! Protože jak sám říká, kdo nebyl na zevl akci, jakoby nebyl.

MICHAL "DIŇOS" DIŇA

Tenhle tajnůstkář na sebe neprozradí nic víc než to, že miluje ježdění v pořádné bandě, a že v bandě bez něj není taková sranda. To můžu potvrdit a zároveň na něj prásknout to, že na kole už pár let jezdí. Sedlal taky MX mašinu. Bajk jezdí po několika zraněních hlavně ZEVL stylem, ale když už dojde na nějakej závod nebo vyhrocenej run v parku, nestydí se za to zarvat! Jezdec na kanadským Knolly, Hanušovickej Michal Diňa!

TOMÁŠ "TOMÍK" AUGUSTÝN

Tom_augustynTom začínal už v dětství, stejně jako jeho brácha Peťa, na motokárách. Pak si oba čuchli k bikrosu, u kterého ale dlouho nezůstali. To bylo někdy v roce 99. O pár let později už byla možnost vydělat si peníze. Prašule z první brigády putovaly na prvního hardtejla GT chucker 3.0. Brácha nemohl zůstat pozadu a tak koupil to samé. V té době to byl pro kluky začátek stavění dirtů, lámání ráfků, vidlic a jiných součástek. Tomovi tak nezbylo než stavět lepší, pevnější bajky a u dirtu ještě pár let zůstal. Do toho jezdil i nějaký lehčí street, který mu zůstal dodnes. Díky tátovi se naučil pracovat s různými bagry, které pak využil při stavbě menší motocrossové traťe a několika tratí pro kola. V roce 2015 se díky bráchovi dostal k freeridu a zdědil putovního Duncana, Tosa-inu. Celobrko ho dostalo. O dva roky, jak jinak než s bráchou, osedlali endurka od Specialized. Pokud se zadaří, tak chce v co nejbližší době osedlat sjezdové kolo, aby mohl s partou Zevláků trávit více času v terénu. Davá přednost stylové jízdě a vysokým skokům. Všude, kde to jde, jezdí v manuálu po zadním kole. Vzorem se mu stal Win Masters a stejně, jako on, se i Tom snaží vsechno sjíždět v manuálu.

LUBOMÍR "PREDÁTOR" BANK

Lubos-bankDříč, závoďák tělem i duší, Predátor Bank! V sezóně 2017 ve skupině Masters pravidelně obsazoval přední příčky závodů a tím si zajistil 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru Czech downhill tour a 4. místo v celkovém hodnocení Moravsko-Slovenského poháru!

ONDRA "GOOFY" MAHDAL

Ondra-goofyGoofy si svoji přezdívku vysloužil už na základní škole, když byl jediný na lyžáku co jezdil na prkně pravou nohou vepředu a lítal jak úplnej magor, překlad od googlu je dostatečný vysvětlení. Bikování ho dostalo postupně přechodem od horského kola, na kterém jezdil každý den do školy a občas do lesa. Koncem roku 2010 sebral všechny prachy z letní brigády a pořídil fungl nový Cocaine od Leader Foxe. O rok později pořídil první péro Norco Shore a začal směřovat dolekopcom. Rukama mu prošel i Big Hit od Spešlu, ale i ten časem vystřídal a momenálně jezdí na Koně Process 153, kterou si postavil na freeride a polety. Většinou ho potkáš na červený lajně, která má flow a hravý skoky a nebo zanechává stopu pláště někde v divočině, kde moc bikerů zatím neprojelo. Hlavně rád cestuje s bajkem a objevuje kde se co dá provádět ať už jde o ten bike, snowboarding, lezení, wake, skákání do vody nebo cokoliv jinýho z čeho adrenalin jenom stříká!!

MATYÁŠ "MATES" KAREŠ

Matyas_karesMatyáš začal jezdit na kole když mu byly 3 roky. Samozřejmě před tím proběhla odrážedla a vlastně cokoliv co jezdilo nebo klouzalo. Díky tomu, že bydlí v Koutech nad Desnou, velmi často navštěvuje místní bikepark. Když viděl poprvé bikery při jízdě lanovkou, byl ohromně nadšený! Nejradši by se s nimi hned spustit dolů po bikeparkové trati. Na kole zkouší nové triky vždy, když je to jen trochu možné. Stále objevuje nové možnosti, co všechno ještě na kole lze nebo nelze. Jeho dosud nejoblíbenějším bikeparkem je slovenské Bikecentrum Kálnica, které poprvé navštívil se ZEVL teamem. Těší se na další sezónu, kdy jak sám doufá, začne závodit a zúčastní se různých soustředění pod taktovkou ZEVLu.

ANIČKA "ÁŇA" MATĚJČKOVÁ

Ana_matejckovaTahle zevlácká formulka se jmenuje Anička a říkají jí Áňa. Každý, kdo ji zná, může potvrdit, že je to holka do nepohody! Má ráda srandu, pohyb a jakýkoliv sport, ale hlavně miluje jízdu na kole! A tak si tahle holka řekla, že do ZEVL teamu přece patří! A že jí to na trenálech Zevl Kids tak šlo, rodičové jí na pořádné ježdění pořídili Kellys Marc 70!

JIRKA "ZA ORÁLEK" ZAORAL

Jiri_zaoralK ježdění na kole se tenhle zabiják dostal diky tomu, že u nich v Hranicích je bikrosova trať. Na té jezdili s klukama už od mala. Jednou tam přijeli kluci na sjezďákách a zmínili se o místních trailech. Tak se začlo jezdit tam! Tam, kde Jirka potkal kluky, co už nějakej ten rok jezdí na velkým kole. Ve 13 si tak koupil svoje první celopéro Scott HighOctane 3. Když Hraničtí sjezdaři viděli, že někdo tak malej má celopérko, hned ho vytahli na první závody na Ráztoce. První závody za naděje Jůra dojel na 5. místě. To se stalo je motivací jezdit na další závody. Na konci sezóny 2016 se dal po těžkem pádu v Koutech, kde si polámal obratle, roční pauzu. Po celoroční pauze opět sedlá bajk, Specialized Demo, a za podpory Zevláku začíná opět lítat!

MATYÁŠ "MATY" SCHEJBAL

Maty začal s bajkem trochu později asi někdy v 10-ti letech, kdy na svém BMX kole brázdil bikrosovou dráhu v Rapotíně a sjížděl postupně trať v Rapoparku. Postupem času mu kolo přirostlo k tělu a k 13- tým narozeninám dostal svůj první pořádnej bajk od CTM, konkrétně pevňáka Raptor. Teď už vyjíždí se Zevl kids do bikeparků a lesů v okolí Rapotína! Rád trénuje s celou partou KIDS pod vedením Pepka Kašíka.

MICHAL "MIJO" MATĚJČEK

Michal_matejcekŘekli byste, že tenhle načesanej blonďák vypadá, jako klasickej fotbalista? Taky že je! Postupem času ale zjišťuje a přichází na krásy bajku. Díky mladší sestře se nemohl nedozvědět o ZEVL teamu, o jejich parádních trenálech a o tom, co v ZEVLu může na kole zažít. Tak netrvalo dlouho a starší brácha Michal posílil řady ZEVL KIDS. Po pár vyjížďkách v teamu je sám překvapen, co všechno kolo umí a jaká je to sranda.

ALEŠ "ŠPALEK" LAUTERBACH

SpalekNejrychlejší Zevlák a několikanásobnej trenér teamu. Ke kolu se dostal přes svýho staršího bráchu, kterej někdy před patnácti lety sedlal jednoho z prvních Mongoose v okrese! Špalek nemeškal, napsal ježíškovi a začal brousit místní svahy na pevňáku taky. O pár let později postavil pár cvičných trailů, začal bajkovat v partě a posouvat svoje schopnosti. První brigády, pořádný šetření prašulí, netrvalo dlouho a postavil si vysněnýho hard taila Leaderfox Dragstar! Modrá metalíza, pořádná vidle a komponenty, pořádná rychlost a pořádný crashe. Potkala ho vykloubená klička, první operace, pořádný love z pojistky a s nimi i nákup prvního fullu od Specialized. Ano, bylo to Demo 2009 Limited edišn, na kterým Špalka naverboval někdy v roce 2014 Pepa Kašík do ZEVLu. Netrvalo dlouho a Špalek nejen dohnal, ale i předehnal všechny jezdce teamu. Stal se tahounem a motivátorem ostatních Zevláků, pravou rukou Luboše Banka na závodech ve sjezdu. V současné době sedlá Specialized Demo 2012, který se chystá v nejbližší době vyměnit za něco na velkých kolech, jelikož se chce udržet jako konkurence schopnej závodník.

FILIP "DILDA" KUKULA

Filip_kukulaDilda je hokejista v důchodu, co kdysi v mládí čuchl k BMX, a když se někdy v 18ti rozhodoval co dál se sportovním životem, kolo bylo jasná volba. Vlastně kolo, párty, párty... :) Jeho první pořádný celobrko byl Spešl Bighit asi z roku 2010, aktuálně ale sedlá TREKa Sešn 8.8. Když zrovna neláme na Kouteckým svahu rychlostní rekordy na lyžích, obsluhuje místní lanovku a tak v letní sezóně většinu času o víkendech tráví v práci, namísto řádnýho poježdění se Zevlákama! Jako správnej bajker má zpřelámaný obě kličky. Do budoucna plánuje vyhrát sportku, mít ženu a tři děti, prostě klasika :)

TOMÁŠ "HRUBEČEK" HRUBÝ

HrubJeden ze služebně nejstarších Zevláků. Tomík, Hrubson, Hrubeček, Hubert, Blonďák, Zámosťák, lamač dívčích srdcí a mistr v jízdě po zadním kole! Tak pod takovou přezdívkou můžete znát našeho Tomíka. Už odmalička jezdil na všem, na čem se dalo! Ať už to bylo kolo mámy, táty nebo babičky, na všem lítal po zadním kole, skákal schody a hrubě kola ničil. Proto když pak v dospívání řešil kolo, který by mělo jeho hrubé zacházení vydržet, jetej hardtejl od Spešlu P2, byla jasná volba a držák na dlouhý roky. Ostatní Zevláci už měli celobrka, on stále hardtejla, ale i tak zajížděl bedny na DéeM, Marosáně a dalších akcích. Když si pak po pár letech pořídil BigHita, zase od Spešlu, byl neporazitelnej! BigHita praskl a časem ho nahradil Demíčkem zeleno-bílé barvy, zase od Spešlu. Odjezdil několik sezón, přišlo pár zranění, práce, povinnosti a možná i dospělost, rychlost a hrocení šlo stranou a nyní diktuje hlavně pro zábavu! Aktuálně si pohrává s TREK Sešn na velkých 27,5 kolech.

LUKÁŠ "HRCNA" HERCIG

Legenda z Podlesí, jeden z prvních Zevláků, kterej s Jedlou lítal z kopca dolů, ještě když většina z nás tahala kačera! Vyrostl v bikeparku na DéeM a byl jedním ze zakladatelů trailu Rapopark. Ze začátku diktoval, jako každej správnej bajker, na pevňáku od Specialized P2. Později přišel na to, že to bez péra nejde a pořídil si kultovku UMF Freddy, pak nezničitelnou traverzu Spešl Bighit z roku 2006. Bighita po letech a po pořádných poletech poslal do světa (cca rok 2016) a koupil si novou voňavku Giant Glory. V poslední době se vozí hlavně pro radost a hlavně zřídka, aby bylo pro ostatní Zevláky jeho zjevení na kopci co nejvzácnější. Aktuálně tenhle kus chlapa lítá na Yamaze YZ250! Vůni dvoutaktu zvažuje vyměnit za něco na velkých kolech, ale spěchat se musí pomalu, tak uvidíme, s čím ho potkáme na kopci tentokrát!

MAREK "Malej Klejzlik" KLEISL

Marek_kleislMarek delší dobu pokukoval po svém bratrovi, jak se vrací příjemně naladěný a unavený z lesa.. Vždy mu přišlo zvláštní, proč to jeho bratra táhne zpět, zpět do lesa. Dokonce se vracel, i když kolikrát naříkal skrz pády, zničené kolo a podobně. Dokonce si prožil dost těžkou nehodu aka "strom neuhl", ale i přes to vše sedl zpátky na bajk. Marek přestal čekat na bratrovo vysvětlení a v sezóně 2017 to teda zkusil taky. Po boku svého bratra přišel na to zvláštní, co na tom kole je. Chytlo ho to stejně jako bráchu a už nepustilo. Koupil si svůj první bajk, ojeté RB Monster. Zatím se má sakra co učit. Se ZEVL teamem za zády ale ví, že má daleko více šancí a možností, taky dostává dost rad do začátku a snaží se posouvat dál. Abychom ho od bráchi nějak rozeznali, říkejme mu třeba Malej Klejzlik!

ŠÁRKA "ŠÁRES" SCHEJBALOVÁ

Sarka_schejbalovaŠárka jezdí na kole už dlouho, pravidelně se účastnila závodů Kolo pro život. Freeride a Downhill – tak k tomu se dostala a okusila je hlavně díky „Ptákovi“ (Jiří Ptáček). Na kole jezdí příležitostně dál, a když už, tak hlavně s „Matym“ (Matyáš Schejbal). Ráda vytváří zázemí těm svým dvěma chlapům ze ZEVL Teamu.

ŠÁRKA "ŠÁRINKA" KAŠÍKOVÁ

Šárka Kašíková

ALENKA "ALČA" DUBSKÁ

JIRKA "PTÁK" PTÁČEK

Jiri_ptacek

MICHAL "MAJK" RYGAR

Michal_rygar

OLDA "VAJCEK" WEITER

Olda_vajcek