2019

TOMÍK NA GRAN CANARIA

Grancanaria Náš teamovej rajdr a výbornej jezdec, Tomík Augustýn, se vydal na zaslouženou zimní dovču. A samo sebou si přibalil také bajk Specialized Enduro. Jako cílovou destinaci si vybral vyhřátej ostrůvek GRAN CANARIA . Z hory Pico de las Nieves, konkrétně z 1949 m.n.m., naprášil skoro 30km dlouhej trail! Technický sekce, nekonečný výhledy, nekonečný manuálky. No prostě po zhlídnutí tohodle videjka, který nám Tomík natočil a střihnul, se tam budeš chtít vydat taky ;) Díky Tome!

2018

KONEČNĚ SI LÍTÁME NA SVÉM! BIKEPARK KAREŠ

Kares_video_open

Po půl roce práce se členové ZEVL team mohou pyšnit tím, že postavili svůj první bikepark v Areálu Kareš!

Bikepark na jaře 2018 disponuje čtyřmi tratěmi a parádním zázemím pro celou rodinu. Vše vygraduje 30. řervna 2018, kdy se zde, v Koutech nad Desnou, koná slavnostní opening bikeparku. Celá akce bude okořeněná spoustou závodů pro nejmenší děti, dorost i dospělé habany! 

TLUSŤOŠI NA KRALICKÉM SNĚŽNÍKU

Kolovna-kralicky-sneznik Kolo bez odpružené vidlice i rámu. Kolo s pláštěma, jak obojživelník. Kolo, na kterém se musí šlapat. To nemůže být zábava, říkáš si. Ale! Přidej k tomu bandu bezmozků ze ZEVL team, luxusní počasí, krásné hory a panáka slivovice na posilnění, a hele jaká to může být sranda! Jestli nevěříš, tak koukej na naše nové video!

ZEVL MIX 2017

Zevlmix_webDo tohoto videa se muselo vejít všechno, co se nevešlo nebo nestihlo sestříhat v uplynulé sezóně 2017. Video ZEVL MIX je důkazem toho, že jsme sezónu 2017 neprolelkovali, ale pořádně si ji užili a co víc, začali jsme si vychovávat nástupní generaci Zevláků! Hned na začátku tě čeká pár záběrů z Bikeparku v Kopřivné pod Pradědem, pokračujeme krátkou zastávkou v našem lokálním Bikepark Kouty, no a pomalu se přesouváme do Rockitnice nad Jizerou se zakončením na festivalu Loose Session! Přejeme příjemnou podívanou, tady je ZEVL mix 2017!

FREERIDE VELKÁ KOTLINA

Kotel-freerideNávrat ke kořenům! Tak by se jistě dalo nazvat tohle video, které jsme natočili v okolí Pradědu. Zimní podmínky byly na začátku roku 2018 velice podobné tomu, na co jsme byli zvyklí ještě v dobách, kdy jsme o kolech, downhillu ani podobných věcech moc nevěděli. Víc jak -20 stupňů, víc jak 2 metry sněhu, azurové počásko a měsíční krajina na hřebenu Velké Kotliny. Že nevíš o čem je řeč? Tak klikej a koukej :)

JAK NA NOVÝ ROK, TAK PO CELÝ ROK

Dsc_7785Kdyby tohle rčení mělo platit, tak se letos celý rok budu válet a vyhnívat! S klukama se každoročně pokoušíme o něco jako novoroční pojezd. Nevím jestli už jsem tak starej, nebo zkrátka jen tak línej, ale letos jsme se na novoročním pojezdu slezli až někdy 13. ledna. Trať byla v parádní kondici, my ve skvělé náladě. Já osobně bez bajku, protože servis. A tak jsem vzal do ruky kameru a natočil a střihl tohle krátké video z naší enduro vyjížďky.

2017

PODZIM V KÁLNICI, VZALI JSME I DĚCKA

Kde jinde si na podzim parádně zajezdit než v Kálnici? Na Slovensko jsme s sebou tentokrát přibalili i naše nejmladší rajdry. Ti se místních trailů nemohli nabažit a chtějí se stěhovat na Slovensko! Popravdě se jim vůbec nedivím, protože díky místnímu šejpu bych tady chtěl zestárnout taky! Čekuj naše krátké, ale za to našlápnuté video.

JARO JE TADY !!

Každého správného samce zpraví o příchodu jara jeho vlastní instinkty. Těm zdegenerovanějším z nás to naznačí prodlužující se dny, méně studeného větru od severu, ženský v sukničkách namísto kabátů a rozjíždějící se kolotoč závodních seriálů! Tady v Jeseníkách vylézají bajkeři za prvním jarním ježděním ze všech koutů, podobně jako sněženky s mizející sněhovou pokrývkou. Všechno probíhá hezky pomalu. Nekoná se žádné divoké závodění, jak je tomu například na jihu Moravy. Pro nás tady přichází dny, kdy po dlouhé době cítíš vůni opečeného buřta. Lyže měníš za svého nejlepšího kámoše kolo. Potkáš se a pokecáš s lidmi od fochu, a to hlavně během nekonečného strkání horekopcom. Více se dočteš na dolekop.com!

ZIMNÍ RADOVÁNKY DéeM

Zimni-deem-jedlaO tom, že bajkové sezóně pomalu ale jistě odzvonilo, nás informuje téměř každý server nebo fanpejdž věnující se našemu oblíbenému tématu. Bicyklu. Zároveň nám to dávají silně najevo zasněžené vrcholky okolních hor a mimo jiné také zahrada zasypaná listím. V našem případě je to pořádnej kus pozemku vyžadující nemalý podzimní úklid. Do jednoho takového úklidu se pouštím kdy jindy, než v sobotu dopoledne. S tím, že hned jak to dodělám, se společně s rodinkou vydám na krásnou procházku směrem na novou, neoficiálně otevřenou rozhlednu v Rapotíně. Vše jde podle plánu. Dvůr uklizený, pole poryté, natahuju se pro hrábě a v tom mi začne poblíž rozkroku vibrovat mobil. Zmrzlýma rukama ho soukám ven, myslím ten mobil. Koukám na displej a zjišťuju, že mi volá Zevlák Jedla. Ještě než hovor přijmu si kladu otázku, co asi potřebuje? Že by dělal repas vidle a zapomněl kolik kam nalít oleje? Nebo výroba homemade středové osy? Zase mu praskla nindža? Pro video kliken na obrázek a pro více čtení na dolekop.com!

2016

UKONČENÍ SEZÓNY PO ZEVLÁCKU

Ukoncenibludov16Každý z nás tráví vánoční svátky a konec roku po svém. Pro většinu však tento čas znamená shon a stres s objednávkou dárků u ježíška. Dále pak pít s mírou a netrhnout si ostudu na firemním večírku, objet půl světa a absolvovat nekonečné množství rodinných návštěv, které tak kvalitně celý rok odkládáme. Kde také pořád brát čas na kolo, rodinu a tisíc dalších aktivit, když je víkend tak krátký, že? Nelze opomenout nekonečný břichabol, vůni svařáčku a uzeného masa na každém rohu, pocity na zvracení při každém prudším pohybu a podobně. Co mi ale mezi svátky opravdu chybělo, byli přátelé a kolo. Kolo z toho důvodu, že jsem byl převelice hodný a ježíšek mi nadělil nové rukavice, brnění a titanovou strunu. To prostě musíš otestovat, ještě než vylítne první silvestrovská rachejtle! No a kamarády z řad Zevláků jsem viděl naposledy pohromadě někdy před měsícem, na našem posledním výletu do Kálnice. Volno mezi svátky, a la vyber si dovolenou, tak svádělo k nějakému společnému pojezdu. Prostřednictvím našeho facebooku jsem o plánu na 30. prosince informoval každého, kdo by se rád přidal a zúčastnil. Do kašíkovic pohřebáku se nacpal táta s mámou, děti včetně Špalka, kočárek, dvě Demíčka, uzenej bůček, plynovej hořák, rumík, nějakej ten pytlík čaje a jelo se na kopec. Ten kdo přišel, přišel. Kdo nepřišel, prohloupil. Tak zase za rok!

UKONČENÍ SEZÓNY V KOUTECH

Milí čtenáři, nyní vám povím pohádku o tom, jak Zevláci k nové kameře přišli. Můžu vás ujistit, že se nejednalo o sponzorský dar nebo nějaký jiný způsob spolupráce. Všichni oslovení nás bohužel se vší slušností poslali do, však vy víte kam… Takže, to si tak ležíš už druhým týdnem na neschopence, další dva týdny před tebou. Závislý na pohybu ve všech jeho podobách po takové době lehára začínáš štvát sám sebe i své okolí. V emailu ti přistane newsletter, který tě informuje o vydání novýho, revolučního Goupra. Zburcuješ kámoše, prohrabeš garáž vlastní i nevlastní, nafotíš a nasypeš inzeráty na dýkej bazar. Prodáš všechno, co se dá, včetně tchýně, staré kamery a další hromady věcí. Vyděláš spoustu prachů a objednávkou nové hračky tak nezrušíš rodinný rozpočet. Po několika dnech čekání ti pépéelák s úsměvem předává dobírku za dvanáct litrů. Roztrháš krabici a plný očekávání testuješ základní funkce ještě před tím, než se jako mrzák vydáš i se svojí dcerkou na kopec natočit pár bajkerů, co si naplno užívají podzimního ježdění a ukončení sezóny v Bikeparku Kouty. V teple domova pak nastříháš tohle video a čekáš na kritiku od přátel, co se nespokojí s málem. Více čti na dolekop.com, video zkoukni kliknutím na foto.

ZEVLÁCI NA SKOK V KÁLNICI

Jak už jsem psal v našem spotchecku, slovenské Bikecentrum Kálnica se pro nás v zimních měsících stává poměrně často navštěvovaným místem. Důkazem je naše další video! Mám ten pocit, že se jedná asi o deváté z této lokality. Když už bajkujem v zahraničí, musí se to řádně zaznamenat, že jo. Listopadové počasí nám přálo a vše nasvědčovalo tomu, že nás čeká luxusní výlet. Tentokrát jsme se ale bohužel sešli v nekompletní sestavě. Jeden má prasklej Double Barrel, druhej si na diskotéce pořídil boxerskou zlomeninu, další dře jak barevnej a takhle bych mohl pokračovat. Pokud Tě čtení baví, pokračuj v něm na dolekop.com! Jinak klikni na obrázek a zhlédni video!

BIKEPARK ŠPIČÁK

Jak už tomu ve většině rodin s taťkou bajkerem bývá, tak i já mám víkendy rozložené na jeden den věnovaný rodině a druhý den klukům a bajkování. Proto, když se 18. září probouzím po odkroucené sobotě do nedělního deštivého rána a rozhoduji se mezi obědem u babičky a poježděním v Koutech, Kouty jsou i přes nepřízeň počasí jasná volba. Kupuju permici, potkávám super lidi, ladíme super atmosféru a celkově to prostě vypadá na vydařený den na kole. Bohužel ale třetí jízdu doplácím na svoji cyklo-nenasytnost. Padám na místním DéHáčku, kloužu a pod paži schytám petelici, jak Rocky v ringu, od místního pařezu. Dál už to asi každý dobře zná. Horská, rychlá, drogy, rentgen a diagnóza několika zlomených žeber. Doma mě vítá manželka se slovy „neboj, nějak to zvládneme“ a stejně tak mě povzbuzují i kluci: „Neboj se Pepku, příští víkend má být luxusní počasí a my bez tebe ten Špičák určitě nějak zvládneme!“. Zvládli to opravdu na jedničku. Hrubeček, to je ten kluk s rukou pevnou jako stativ, se ujal kamery a udělal několik záběrů, ze kterých jsem střihl tohle video!