2017

SEMMERING FAST & TRICKY

Semmering-fast-trickyNěkdy na začátku září jsme si udělali řádnou pánskou jízdu do bikeparku Semmering. Poměrně náročná sezóna byla téměř za námi, a my si jeli užít to nejlepší na kole. To proč tento sport děláme. Mluvím o ježdění v sedmi lidech v na tu dobu relativně vyšejpovaným bikeparku s parádníma a bezpečnýma překážkama a s parádníma nebezpečnýma kámošema. Adrenalin, neskutečná zábava při ježdění, parta kamarádů, koupačka v teplotě 5cm, troška alkoholu a hloupých vtipů, chrápačka na parkovišti a druhej den zase nanovo.

Takový menší spotcheck jsme už v bikeparku Semmering dělali a můžete si o něm počíst dole na této stránce, Teď ho ale okořeníme videem z místní nové tratě. Nová zas tak vlastně není, postavili ji loni, ale na sezónu 2017 ji osadili novými prvky. Bezpečná, rychlá, zábavná, prostě Fast & Tricky. Lepší obrázek o tom, co tahle trať a bikepark nabízí, si můžete udělat po zkouknutí našeho novýho videa.

FRANCIE MORZINE - LES GETS - CHATEL - PLENEY

Francie-spotcheck I když jsme měli s partou Zevláků namířeno do francouzských Alp poprvé, nejeli jsme úplně naslepo. Velké díky patří bajkerům z Hradce Králové, jezdících pod spolkem Free slow riders, především pak manželům Radušce a Honzíkovi Kubištovým. Ti mají v cestování před Zevláky velký náskok, s Francií mají nejednu bajkovou zkušenost, a tak se s námi mohli a podělili o své know-how, jak si bajkování a pobyt v Savojských Alpách užít na maximum. Náš kompletní spotcheck můžete zkouknout včetně našlapanýho videa na dolekop.com.

2016

DEMA BIKEPARK KÁLNICA

KalnicaSlovenské Bike centrum Kálnica patří mezi několik málo míst, které alespoň podle mého názoru můžeme právem nazývat Bikepark. Nejedná se totiž o lyžařské středisko, které mimo jiné provozuje v letní sezóně bikepark. Jedná se o bikepark, který sem tam v zimní sezóně roztočí lano i pro lyžaře. Za vznik parku, jeho celkovou kvalitu a zimní cyklo provoz vděčíme zejména nadmořské výšce, ve které se nachází. Leží něco málo přes 200 metrů nad mořem. Sněhu pro lyžaře málo, lákadel pro pěší taktéž, tak se tady ve velkém bajkuje! Více čti na dolekop.com!

BIKEPARK GÓRA ŻAR

Gorazar... Dalším opravdu velkým překvapením byla lanovka, nebo spíš zubačka, jak ji nazývali místní. Do poslední chvíle jsme si říkali, kde je schovaný lano a sedačky. Do kopce nás už teda tahalo kde co, ale šalina nás vozila poprvé. Jak už jsem zmínil, tak provozní doba byla nekonečná, rychlost šaliny ukrutná a tempo na místní frírajdovce vražedné. Nabízela se tak kombinace dopoledního ježdění, obědu a siesty u vody, nákupu pivínka v nedalekým obchůdku a konečně podvečerního ježdění. Více čti na dolekop.com!

BIKEPARK ZAU[:BER:]G SEMMERING

SemmeringSměrem k rakouskému Semmeringu jsme se vydali v páteční podvečer a dělali jsme si to hezký až do nedělního večera. Jedla se hecnul a do svý americký káry designed in čajna a made in austria naložil dalších pět bláznů, zapřáhl vozejk, vybral směšnej poplatek na ropu a jelo se. Více čti na dolekop.com!