2019

Enduroserie.cz Ještěd

Vysledky-jested

Náš letošní první velký závod jsme odjeli na Ještědu, kde organizátoři připravili 4 měřené rychlostní zkoušky (RZ) jak pro kategorii Hobby tak i Race, která má vždy o jednu RZ víc.
Důvod byl prostý. Nebylo kde, kuli polomu v lese.

Předpověď na víkend byla hodně divoká. Déšť, zima, vítr a sníh.
Odjezd sobota brzo ráno a příjezd na místní parkoviště podle plánu.
Po nachystaní depa prevlíkačka do hader na bike a rychle potrénovat než začne kydat což nám moc nevyšlo a po pár jizdach to balíme promočeni durch. Do rána byla zina jak v Rusku a závodit se vůbec nechtělo.

Celkem sranda byla vymyslet co si oblíct, aby nebyla zima, ani horko nic jednoduchýho. Počasí zanechalo na trati viditelné stopy. V horní části sníh, který pomalu tál a měnil hrabanku v blato, které pokrylo celou trať.
O pády a dojíždění soupeřů nebyla nouze. Pro někoho boj o život, pro jiný zábava. Čekaní na vysledky si zpříjemňujem obžerstvím ve stánku Nutrend. S plnym břichem a s pocitem že se nam závod povedl odjíždíme dom. V Koutech zdar. PS drobná stížnost na areal. Závod je veřejná akce tudíž socialní zařízení ma být přístupné stále a neustalé. Takže hoven máte plnej kopec.
Michal Diňa, kterej bral v kategorii Hobby 21+ 3. flek střihl tohle video, tak mrkej jestli máš chvilku.

 

2017

DĚTSKÉ FOX ENDURO RACE MORÁVKA

Endurofox_1

Poslední srpnový víkend se v Malé Morávce pod Pradědem jel našlapaný enduro závod pod taktovkou České Enduroserie. Ano, jednalo se o FOX Enduro Race Morávka! Tento závod sliboval pohodovou atmosféru, nenáročné a skvěle natažené tratě, a navíc plnohodnotný závod pro děti od 6 do 10 let. Naše zevlačka Adélka Kašíková má 8let a ochotný odborný dozor, říkejme mu třeba táta. A tihle dva se rozhodli zjistit, jakéže to enduro závodění vlastně je.

Na Adélku čekala konkurence 15-ti statečných dětí. Hned ze startu jsme byli trošku v nevýhodě, protože jsme se nemohli zúčastnit sobotního prologu a tréninku. Za prolog nafasovala Adélka spravedlivě nejhorší čas v dané kategorii a čekalo jí pořádné závodění „na oči“.

Milým překvapením pro nás byly hromadné starty. Žádný stres, komentátor Michal Berka tě o všem skvěle informoval, zavolal na start a během pár chvil vyrážíš horekopcom s bandou kámošů. Dospělí po svých, a děti? Dalším skvělým zážitkem byl vývoz Tranzitem na start erzet. Komfort, který jsem si spolu s dětmi užíval do plna. Pak už jen odpípnutí na startu a jelo se!

Dětský závod jsem si představoval, jako procházku růžovým sadem. Omyl! Čekal jsem, kdy mě Adélka s celým závoděním pošle k čertu, sleze z kola a vše vzdá. Tatínek jí totiž sliboval Funtrail, který ji tak hrozně baví, a který tak dobře zná. Jenže v dětské první RZ5 se jela červená Spicyfreeride, která se až za wallridem měnila v hrabanku plnou kořenů. Bylo to dětské hárdkór déháčko! Adélka se držela svého Specialized Riprock co to šlo, a ten ji dovezl do cíle bez jediného pádu! Dole jsme měli dostatek času na odpočinek, oběd a luxusní FOX kávičku. Následovala RZ2, ve které to nebylo o moc lepší. Po slibovaném Funtrailu se jelo cca 200m a zbylý kilometr a půl to bylo zase jenom dětský déhá. Tentokrát se to bez pádu neobešlo, ale i tak to Áďa držela statečně až do cíle a vyjela si krásné 13. místo v poměrně silné konkurenci kluků bikrosáků! Se spoustou zážitků a zavázanou rukou jsme se vraceli domů. Když jsme pak u točené zmrzky hodnotili naši první Enduroserii, shodli jsme se, že to jistě nebyla naše poslední!

MSDH #4 VELKÁ RAČA

Msdh_racaV pátek večer mi zvoní telefon, na displeji bliká podobizna Samoše a já si kladu otázku, co po mně ten hašišák asi chce? Není jednodušší způsob, jak to zjistit, než hovor přijmout. Samoška na mě začíná chrlit tuny informací, všechny jsou pro mě nové. Zjišťuju, že se ráno odjíždí na MSDH do slovenské Velké Rači. Náš letec Luboš Bank potřebuje nasbírat nějaké body do průběžného hodnocení MSDH, aby si udržel vedoucí pozici v tabulce. Nemůžeme ho v tom nechat samotnýho, jedeme taky! Více čtěte na dolekop.com!

KOPŘIVNÁ BIKE FESTIVAL

Po roce jsme se 3. a 4. června opět sešli na Bikefestu v Kopřivné pod Pradědem. Strategicky jsme s rodinkami dorazili v pátek večer, abychom Zevláckým stanem zabrali místo v luxusním kempu pod lanovkou a měli dostatek prostoru pro všechny závodníky, ženy a děti z řad Zevlu. Víkend to byl luxusní. Počasí přálo, o zábavu a kvalitní zázemí bylo postaráno. Celý víkend byl prošpikovaný různými akcemi a spolu s dětmi jsme se zúčastnili více závodů, než běžně najezdíme za celou sezónu. Ať už to byl Pumptrack, Dual slalom, Bunny hop contest, Závod mechaniků, Noční Fun race nebo Kopřivná Down, všude jsme měli zástupce. Víse se dočteš na D:KEY!

ZEVLÁCI V PECI

Czech_dh_pecPoslední květnový víkend jsme se rozutekli, kam jen to šlo. Část Zevláků jela Festovat do Kálnice, část závodit do Pece, no a já s Jedlou jsme vyrazili rodinkovat a konzultovat realizaci projektu Údolí sportu ve Víru. Z Kálnice nám kluci nedovezli nic krom opice. Ale v Peci natočil nejezdící Samoš hromadu videomateriálu, ze kterého jsem sestříhal video. A Luboš Bank sepsal pár řádků k počtení o tom, jak bylo v Peci!
Více čtěte na dolekop.com!

MSDH #2 V KOUTECH

Msdh_koutyRada starších ZEVL teamu se pro letošek rozhodla, že musíme na maximum využít dotaci od obce Rapotín a účastnit se kdejakého závodu. 8. května se proto hrneme na druhé kolo MSDH CUPu v Koutech nad Desnou. Jednalo se o přeložený závod z původního dubnového termínu. Několik dnů před závodem pokryla vrcholky jesenických hor téměř metrová vrstva prašanu. Když pak závodníci zvažovali nasazení lyžařské výzbroje namísto downhillové, pořadatelé se rozhodli závod přesunout. A dobře udělali. V Koutech na závodníky čekala závodní trať o délce cca 2200m s převýšením 500m, slunečným počasím a plastelína ultragrip povrchem! Podle mě si tak většina účastníků neužívala pouze závodní atmosféru, ale i samotné svezení se na pořádné trati, se skvělým povrchem a parametry. Více na dolekop.com!

VELKÁ CENA LOSIN A MSDH #1 V KÁLNICI

Vc_losinyDošlo nám, že i se sebelepší základnou členů se zkrátka neobejdeme bez mladých nadějí, které jednoho krásného dne převezmou a povedou ideu ZEVL teamu. Z toho důvodu nějakou dobu vedeme pravidelné tréningy pro naše nejmladší. No a k čemu by byly tréningy bez závodů? 29. dubna jsme se tedy s Adélou Kašíkovou a Matyášem Schejbalem vydali reprezentovat Zevláky na Velkou cenu Losin, kterou pořádal místní XC zabiják Robert Navařík. Děti jsem utěšoval tím, že je to jen XC závod, prostě šlapání po šotolině, nic náročného. Jejich motivaci jsem se také snažil podpořit příslibem, že se závodu osobně zúčastním. Uvažoval jsem tak za předpokladu, že nejtěžší na celém závodě je vybrat správnou nohavici elastického outfitu pro svoje nádobíčko. Sliby chyby, zkreslené představy, nic víc, nic míň. Více čti na dolekop.com!

2016

KOPŘIVNÁ BIKE FESTIVAL

O víkendu 4. a 5. června se v Malé Morávce konal Kopřivná Bike Festival, o kterém už bylo spoustu napsáno a sem tam se na internetu mihla i nějaká menší foto galerka. Na místě byly desítky, možná i stovky vyznavačů horské cyklistiky včetně kluků ze Zevl Team. Ti si přišli nejen zazávodit, ale taky hlavně užít tuhle parádní akci v krásným prostředí Jesenických hor. Dost už bylo psaní, klikni na foto a podívej se na akci rybím okem Zevlácké kamery!

PEKELNÝ DOWNHILL vol.6

Na víkend 10. a 11. září jsme měli já a Špalek naplánovaného něco pro Zevl Team neobvyklého. Jednalo se o víkend ve znamení závodění dolekop.com! Neobvyklého z toho důvodu, že se většinou poflakujeme a užíváme si bajkování na společných výletech, než hrocení a měření sil na závodech. Jako první nás čekal závod v České Třebové na Pekláku v podobě Pekelného Downhillu. Pak přesun cca 150km do Rokytnice nad Jizerou a tam v neděli napálit RockItNice Race! Jelikož jsem věděl, že je na Pekláku o zábavu postaráno, vzal jsem s sebou i svoje tři ženy, dvě Demíčka, Špalka a jelo se. Po příjezdu registračka, Red Bull, nálepka od DKEY, poukaz na obídek, namazat kolo a svaly a šlo se na věc. Nutno podotknout, že jsme se nakonec sešli v početné sestavě šesti zevláků, což vedlo k nehoráznýmu hrocení. Nejlepší čas jednotlivce pro něj znamená titul trenéra Zevl teamu až do jeho sesazení na dalších závodech, šlo fakt o hodně. Čti dál na D:KEY a video zkoukni kliknutím na obrázek!